Łącz się z Internetem, Telefonem lub Tabletem

Brak obrazka

AMBIT SYSTEMY INFORMATYCZNE

INTERNET * TELEWIZJA * TELEFON

Brak obrazka

PRZYGOTUJEMY OFERTĘ TYLKO DLA CIEBIE

Infrastruktura telekomunikacyjna – według prawa telekomunikacyjnego, urządzenia telekomunikacyjne, oprócz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, oraz w szczególności linie telekomunikacyjne, kanalizacje kablowe, słupy, wieże, maszty, kable, przewody oraz osprzęt wykorzystywane do zapewnienia telekomunikacji.

Pod pojęciem infrastruktury telekomunikacyjnej na przykład rozumie się zespół kabli i urządzeń, z których zbudowana jest sieć telefoniczna lub inna telekomunikacyjna. W jej skład wchodzi linia do abonenta, wyposażenie do obsługi abonenta na centrali oraz zestaw połączeń międzycentralowych wraz z urządzeniami do kierowania ruchu telekomunikacyjnego. (źródło Wikipedia)

 

 Infrastruktura telekomunikacyjna naszej firmy to około 20km kabli światłowodowych ułożonych we własnej lub dzierżawionej kanalizacji teletechnicznej na terenie miasta Lubartów i około 50 radiowych stacji bazowych na terenie miasta i powiatu lubartowskiego. Pracujemy na sprzęcie renomowanych firm takich jak cisco, juniper, 3comm, d-link, mikrotik, ubiquti networks.

 

Z rozwojem technologii nasza firma zmieniała wykorzystywany sprzęt i udostępniała dostęp do sieci z coraz większymi prędkościami. Obecnie nasze nadajniki wykorzystują popularnie zwany "n-ką" standard 802.11n czyli transfer 300 Mb/s na częstotliwości 5 GHz oraz 150Mb/s w częstotliwości 2,4 GHz, standard, który został wprowadzony na rynek w 2007 roku jako „draft”, choć urządzenia „pre-N” pojawiały się już od 2002 roku. W dniu 4.09.2009 „draft-N” został ratyfikowany jako standard, w praktyce osiągalne są transfery rzędu 150Mbit/s w jedną stronę, jednak wymaga on bardzo silnego i stabilnego sygnału do działania.

 

Obecnie firma pracuje nad rozwojem pasywnej sieci optycznej (PON z ang. Passive Optical Network). Jest to sieć optyczna należąca do grupy sieci FTTx (ang. Fiber To the x) np. Home/Loop/... Jest to sieć, w której, jako medium przekazywania danych, wykorzystuje się światłowód jednomodowy. Prędkość transmisji jest dzielona w zależności od standardu, zazwyczaj jest to podział 1:32, ale standardy akceptują podział z zakresu od 1:16 do 1:128. Sygnał jest rozdzielany przez tzw. pasywne (nie wymagające zasilania) splitery optyczne, czyli pasywne urządzenia rozdzielające, które rozmieszczone są w różnych miejscach sieci PON. Sieć ta może najczęściej przyjmować postać drzewa lub magistrali. Zastosowanie urządzeń aktywnych (czyli wymagających jakiegoś rodzaju zasilania) jest przewidziane tylko w końcowych i początkowych węzłach sieci.

 

W bieżącym roku firma dołączyła do projektu realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo lubelskie. Firma wybuduje infrastrukturę i przyłącza światłowodowe o łącznej długości 100km. Prace i zbieranie zgód od mieszkańców - trwają.

 

 

 

Jeśli masz pytania ! Skontaktuj się z nami
Telefon kontaktowy:

tel.: +48 818543763
tel.: +48 814510100
tel.: +48 609808952